Nová aerohelma Z-Alpa MIPS

Nová aerohelma Z-Alpa MIPS

30.05.2016

V britském časopise Cycling Plus, papírové odnoži prestižního webu http://www.bikeradar.com, vyšel krátký test novinky od rh+, helmy Z-Alpha s ochranným systémem MIPS. A jak to s ní dopadlo? Velmi dobře! 

rh+ říká, že se jedná o první aerohelmu s malým odnímatelným krytem, který schováte do kapsy a stane se z ní poté nejlépe odvětraná helma tohoto druhu. Za standardní model je cena 4899Kč. Zde ale testujeme variantu s MIPS (Multidirectional Impact Protection Systém) nabízející jedinečnou ochranu proti rotačním silám působících při nehodě na vaši hlavu.

Uhlazený, téměř běžný tvar a 22 výrazných průduchů vytváří z modelu Z-Alpha velmi výrazně odvětranou aerohelmu. Kryt na přední části zaručuje největší úsporu při rychlostech přes 40km/h. Zakryje sice čtyři hlavní průduchy, přesto tudy ale stále malými škvírami proudí vzduch. Naše velikost L váží 326g bez připevněného předního krytu, který má hmotnost 14g.

Power Fit Evo upevňovací mechanismus má tři výšky usazení, měkké gumové výstelky a výbornou zadní část s otočným stahováním. Neuvěřitelně komfortní a bezpečná, a to i přesto že systém MIPS obepíná většinu vaší hlavy, zkrátka perfektně efektivní helma. Dva hlavní vnitřní kanály a mezera mezi MIPSem a EPS výstelkou helmy zajišťuje dobré odvětrání i ve chvíli kdy je nasazený přední kryt.

Z-Alpha je méně specifická než jiné aero výrobky na vaši hlavu a to je pro ni jedině dobře. S výborným odvětráním a klasickým vzhledem. Můžete se při nákupu rozhodnout, jestli chcete mít verzi s anebo bez MIPSu, ale myslíme si, že příplatek 1100Kč není tolik za zlepšení ochrany vaší hlavy.

KLADY: vzhled, MIPS, dobré odvětrání
ZÁPORY: těžko prokazatelné aerodynamické výhody

Fotogalerie

Cycling Plus 2016 - test rh+ Z-Alpha MIPS rh+ Z-Alpha